UTILE - GENERALE
Platforma națională de informare cu privire la vaccinarea împotriva COVID-19

Informare din partea Poliției „Să protejăm copilăria”

Tel-Verde CJRAE

Circumscriptia scolii noastre
Apasati pe butonul [DETALII] de mai jos pentru a obtine intreaga circumscriptie scolara a scolii noastre.

Documentul contine blocurile si strazile care tin de circumscriptia scolii noastre, potrivit celei mai recente planificari in vigoare ale autoritatilor locale.

DETALII HARTA

Document tipizat cu 'sigla scolii' noastre
Puteti sa descarcati folosind butonul [DOWNLOAD] de mai jos un document tipizat cu sigla scolii nostre, asa cum este ea folosita in toate documentele emise de Şcoala Gimnazială "Constantin Parfene" Vaslui.
DOWNLOAD

Cum ne protejăm în situaţii de urgenţă
Un obiectiv important în politica şcolii este asigurarea siguranţei elevilor şi personalului. Informarea elevilor şi formarea unor comportamente adecvate în cazul unor situaţii de urgenţă ne preocupă în mod deosebit.

Pentru mai multe informaţii în acest sens puteţi consulta materialele atasate, apasati pe butonul [DETALII] de mai jos.

Ministerul Educatiei
Informatii despre actele normative subsecvente Legii Educatiei Nationale, metodologii, norme metodologice, regulamente, etc.

Detalii despre examene si concursuri, olimpiade scolare, informatizare, proiecte si alte activitati desfasurate sau incurajate de minister.

Inspectoratul Scolar Judetean Vaslui
Informatii despre proiecte educationale sau concursurile si activitatile educative desfasurate in judet, hotarari, comunicate de presa, detalii despre legislatie subsecventa Legii Educatiei Nationale si multe alte informatii legate de procesul educational din judetul nostru... toate pe website-ul Inspectoratului Scolar Judetean Vaslui.

Portalul Municipiului Vaslui
Puteti accesa de aici, portalul TeSalut Vaslui care contine informatii detaliate referitoare la orasul nostru.

Stiri, evenimente, anunturi, adrese si locatii la tot ce exista in aceasta zona, informatii referitoare la transportul local, webcam-uri si multe altele, toate intr-un singur loc.