STIRI

termen depunere dosare 15-21.10.2020
adaugat pe 13/10/2020 10:20

14 septembrie 2020
Începutul anului școlar 2020-2021! Emoții, nerăbdare, curiozitate din partea tuturor! Copiii au dovedit responsabilitate în respectarea sfaturilor primite de la adulți, aceasta și pentru că își doreau mult să ajungă la școală ca să se întâlnească cu dascălii și cu colegii lor. Cadrele didactice, personalul didactic auxiliar și nedidactic s-au aflat în permanență în mijlocul lor, ajutându-i, îndrumându-i și zâmbindu-le de după mască!!!
Avem încredere în puterea noastră!
Album în completare!

adaugat pe 14/09/2020 15:09
ALBUM FOTO

Oameni, omenie
Mulțumim cu prețuire și recunoștință doamnei doctor, fostă elevă a școlii noastre, pentru un act umanitar realizat din suflet, care a bucurat și luminat sufletele a șase copii ai școlii ce au beneficiat de tablete și cartele reîncărcabile, cu internet pentru o lună, fiind încurajați să pășească cu încredere în lumea virtuală, să descopere tainele cunoașterii și să le împărtășească cu profesorii și colegii clasei.
adaugat pe 14/09/2020 11:46
ALBUM FOTO

Vă așteptăm cu drag în noul an școlar 2020-2021!
DRAGI ELEVI, STIMAȚI PĂRINȚI, DRAGI COLEGI,

Începem acest an școlar cu emoții deosebite, dar și cu încrederea că ÎMPREUNĂ vom reuși să ne păstrăm sănătatea, prin respectarea regulilor de siguranță și igienă, în scopul desfășurării în condiții optime a procesului educativ. Conform evaluării riscului epidemiologic, ne situăm în acest moment în scenariul galben, cu mulți copii prezenți în școală și cu o altă parte conectați online. Cu ajutorul autorităților locale, am reușit să pregătim școala pentru acest început, dar continuarea educației depinde de noi toți, prin asumarea și respectarea normelor de igienă și distanțare fizică.
Responsabilitatea, empatia, înțelegerea, seriozitatea, profesionalismul, corectitudinea sunt calități pe care le găsim la toți angajații Școlii Gimnaziale „Constantin Parfene” și pe care le cultivăm la elevii noștri!
Dragi elevi, avem certitudinea că înțelegeți restricțiile impuse de perioada dificilă pe care o traversăm și vă asigurăm că suntem alături de voi, chiar dacă vă îmbrățișăm de la distanță!
Dragi părinți, vă mulțumim că ne sprijiniți în organizarea și desfășurarea acestui an școlar și sunt convinsă că le transmiteți mesaje pozitive copiilor dumneavoastră!

Suntem capabili să ne adaptăm și să transformăm situațiile dificile în oportunități!

Detalii despre programul primei zile de școală, 14 septembrie 2020, ați primit prin intermediul diriginților și învățătorilor.

Vă dorim multă sănătate și putere de muncă!

Director, prof Nane Daniela Crizantema Director adjunct, prof. înv. primar Olaru Nastica

adaugat pe 13/09/2020 13:20
DETALII

Cuvântul Primarului Municipiului Vaslui, ing. Vasile Pavăl, la începerea noului an școlar 2020-2021